BAĞIŞ YAP

0216 561 15 37

info@darulerkam.org.tr

İlim ve İrfan Merkezi

Öğrenci Kayıt Formu

Geleceğimiz şuurlu gençlerimize emanet…

Geleceğimiz şuurlu gençlerimize emanet…

Bizler için en kıymetli varlıklar; evlatlarımız. Onlar umutlarımız ve yarınlarımız… Bir yandan gençlerimize güzel bir gelecek hazırlama gayesi ile çabalarken bir yandan da onların vatana, millete ve tüm dünyaya fayda getirecek şahsiyetler olarak yetişmesini arzu ediyoruz.

Gençlerimizin şuurlu bireyler olarak yetişmeleri için her bakımdan donanımlı olmaları gerektiğine inanıyor ve ders programlarımızı bu gaye ışığında belirliyoruz. Öğrencilerimiz ilim ve irfan merkezimizde hayat boyu onlara yardımcı olacak ilim ile tanışıyor. Merkezimizde tahsillerine devam eden gençlerimiz öncelikle matematik, fizik, kimya, biyoloji, edebiyat, tarih, coğrafya gibi temel bilimlerde yetkinlik kazanıyor. Yaşadıkları dünyayı daha iyi anlamaları ve farklı kültürler ile kardeşlik çerçevesinde iletişim kurabilmeleri için yabancı dil eğitimine de tabi olan gençlerimiz Arapça ve İngilizce dillerinde dersler alıyor. Gençlerimiz ayrıca aldıkları değerler eğitimi ile kazandıkları ilmi birikimi milli ve manevi değerlerine bağlı kalarak, nasıl yararlı bir biçimde kullanacaklarını öğreniyorlar.

Kıymetli eğitimcilerimizin büyük gayretleriyle eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin ilmi donanımı derin, geleceğin teknolojileri hakkında bilgili şahsiyetler olarak yetişmesi için ilim ve irfan merkezimizde eğitim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kalbinde milli ve manevi değerlerle ülkesinin ve yaşadığı dünyanın yarınlarına yön verecek cesur ve lider ruhlu nesillerin yetişmesini hedefliyoruz.