BAĞIŞ YAP

0216 561 15 37

info@darulerkam.org.tr

İlim ve İrfan Merkezi

Öğrenci Kayıt Formu

Yardım Talebi Mektubu

Yardım Talebi Mektubu

Muhterem Efendim,

Müntesibi bulunduğumuz Derneğimiz, toplum yararına hizmet eden bir hayır kurumu olup; ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizi,halkımızı ve ülkelerinde zor durumda olan eğitim ve öğretimini yapamayan gençleri istihdam ederek,İlim amel ihlas ile mücehhez ihyaya ehil irşada muktedir yarının örnek insanları olarak yetiştirmeyi gaye edinmiştir.

Derneğimiz, maddi ve manevi yardıma ehil, çalışkan ve kabiliyetli İmam Hatip Ortaöğretim, İlahiyat, Uçak Teknisyenliği okulunda eğitim gören ve Hafızlık yapan 200 öğrencinin barınma, eğitim ve burs ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu çalışmalar siz hayırseverlerin yardımları ile çok daha yüksek sayılara bâlığ olabilecektir.

Derneğimizin gayesi doğrultusunda memleketimizin geleceğini inşa edecek gençlerimizi yetiştirecek geleceğin annlerini yetiştirmek üzere HANIMLAR İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ inşaatımızda devam etmektedir.

Bu hizmetlerimizden başka Dernek merkezimizde bilâ ücret KURAN’I KERİM ve ARAPÇA kurslarımızla hizmetlerimiz devam etmektedir.

Derneğimiz’den ve Derneğimize maddi ve manevi yardımlarda bulunanlardan ahirete intikal edenlerle, şühedamızın aziz ruhlarına ithaf edilmek üzere her gün hatim ve dua yapılamaktadır.

Bu hizmetlerimizin daha geniş ve daha verimli olabilmesi için, siz saygı değer hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz.

Siz saygıdeğer hayırseverlerimiz den istirhamımız:

Arzu ettiğiniz miktarda (Zekât, teberru ve bağış gibi) nakdi yardım yaparak, aylık veya yıllık öğrenim bursu verebilir veya bu hususta yardımlarını esirgemeyecek hayır sahiplerini Derneğimize kazandırabilirsiniz.

Her türlü bina ve arsa gibi gayrimenkullerin Derneğimize bağışı hususunda yardımlarınızı bekliyoruz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi toplamı 200 olan öğrencilerimizin aylık gider maliyeti 100.000 TL ye yaklaşmıştır. Bu meblağın tamamına yakını sizin gibi Ehli Hayırdan karşılanmakta olup herhangi bir iktisadi teşekküllümüzün de bulunmadığından, inşasına devam ettiğimiz Akademi sebebiyle zaman zaman mali sıkıntı yaşamaktayız. Bunun için sizlerin destek ve katkısına ihtiyacımız bulunmaktadır.

Aylık veya toptan lütfedeceğiniz bu meblağın, veya gıdanın hizmetin kesintisiz devamında ve Derneğimizin mali sıkıntılardan kurtarılmasında mühim rolü olacaktır.

Derdimizi ve sıkıntımızı siz kardeşlerimize açarak hep birlikte bu sıkıntıyı aşmayı hedeflemekteyiz.

Bu vesile ile en kalbî hürmet ve muhabbetlerimizi arz eder, iki cihan saadeti dileriz.

Saygılarımızla

HESAP ADI : DARUL ERKAM İLME HİZMET YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
ALBARAKA SANCAKTEPE(104) TL HESABI: 2701549-4 İBAN NO: TR14 0020 3000 0270 1549 0000 04
KUVEYT TÜRK SAMANDIRA (212) TL HESABI: 19084164-2 İBAN NO: TR76 0020 5000 0190 8416 4000 02