BAĞIŞ YAP

0216 561 15 37

info@darulerkam.org.tr

İlim ve İrfan Merkezi

Öğrenci Kayıt Formu

İslami İlimler Akademisi Bayan Öğrenci Kayıtlarımız Başlamıştır

İslami İlimler Akademisi Bayan Öğrenci Kayıtlarımız Başlamıştır

Darul Erkam Derneği Hanımlar İslami İlimler Akademisi kayıtları başladı!

Kurulduğu günden bugüne kültürlü, bilgili, geleceğin ilim ve teknolojisine hakim; aynı zamanda da milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı nesiller yetiştirme gayesiyle çalışmalarını sürdüren Darul Erkam Derneği ön kayıtları başladı. 2005 yılında temelleri atılan Darul Erkam Derneği, bugüne değin binlerce öğrenciye burs ve ücretsiz eğitim fırsatı sağladı.

Hayırseverlerin destekleriyle ayakta duran bir ilim merkezi…

Darul Erkam Derneği’nin faaliyetlerini genişletme alanında attığı en büyük adımlardan biri de, Sakarya Akyazı’da inşa edilen Hanımlar İslami İlimler Akademisi oldu. Akademinin inşaatı hayırseverlerin destekleri ile tamamlandı. Eğitimin devam ettiği Hanımlar İslami İlimler Akademisi’ne kayıt için tek ön koşul, öğrencilerin 8. sınıfı tamamlamış olması. Bunun dışında öğrencilerden herhangi bir kayıt, konaklama veya yemek ücreti talep edilmiyor. Öğrencilerim tüm ihtiyaçları hayırseverlerin destekleri ile Darul Erkam Derneği tarafından karşılanıyor.

Kapsamlı bir eğitim süreci öğrencileri bekliyor.

Darul Erkam Derneği topluma hayırlar getirecek hanımları bünyesinde yetiştirmeyi hedefliyor. “İlim öğrenmek kadın erkek her müslümana farzdır.” Hadis-i Şerif’inin ışığında yola koyulduklarını belirten dernek yetkilileri, öğrencilerin son derece yoğun bir eğitim programına tabi olduklarının altını çizdi. 25 kişilik sınıflarda eğitim gören öğrenciler, Kur’ân-ı Kerim dersleri ile eğitimlerine başlıyorlar. Talim, Tecvid, Kıraat, Arapça, Fıkıh, Siyer ve Sahabe Hayatı, Akaid, Hadis Ezberi, Türkçe Dilbilgisi ve Tercüme Teknikleri, Bilgisayar, Literatür dersleri Hanımlar İslami İlimler Akademisi’nin ders programını oluşturuyor. Bunların yanında öğrenciler hobi bahçesi, mutfak eğitimi, ebru sanatı, dikiş nakış kursları eğitimleri ile el becerilerinin gelişmesi için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Nasıl kayıt yaptırırım?

Darul Erkam Derneği’ne ön kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ve velileri darulerkam.org.tr web sitesindeki formu doldurarak, derneği bizzat ziyaret ederek ya da 0264 418 70 87 – 0534 585 49 27 telefon numarasını arayarak kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

Ön Kayıt Formu

İslami İlimler Akademisi Ders Programı