BAĞIŞ YAP

0216 561 15 37

info@darulerkam.org.tr

İlim ve İrfan Merkezi

Öğrenci Kayıt Formu

İslami İlimler Akademisi Erkek Öğrenci Kayıtlarımız Başlamıştır

İslami İlimler Akademisi Erkek Öğrenci Kayıtlarımız Başlamıştır

Darul Erkam Derneği Erkek Öğrenci Yurdu kayıtları başladı!

2005 yılından beri çok sayıda öğrenciye burs ve ücretsiz eğitim olanağı sağlayan Darul Erkam Derneği çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Derneğin İstanbul’da bulunan erkek öğrenci yurdu yeni dönem ön kayıtları başladı.

Öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Darul Erkam Derneği kurulduğu günden bu yana, öğrencilerin eğitime tamamen ücretsiz ulaşabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Dernek çok sayıda öğrenciye burs desteği sağlıyor ve ücretsiz eğitim fırsatı sunuyor. Geleceğin bilgili, kültürlü, ilimle var olan aynı zamanda da milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı nesillerini yetiştirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten dernek yetkilileri, yeni dönem hazırlıklarının sorunsuz devam ettiğini kaydetti. Her yıl olduğu gibi bu yılda kayıt olan öğrencilerden hiçbir ücret talep edilmeyecek. Öğrencilerin konaklama ve yeme içme giderleri dernek tarafından hayırseverlerin destekleri ile  karşılanacak. Kayıt olmak isteyen öğrencinin 8. sınıfı tamamlamış olması, aranılan tek şart.

Yoğun bir eğitim programı öğrencileri bekliyor.

Darul Erkam Derneği öğrencileri hem temel İslami İlimler alanlarında eğitim alıyorlar, hem de okul eğitimlerine devam ediyorlar. Talim, Tecvid, Kıraat, Siyer ve Sahabe Hayatı, Hadis, Fıkıh, Modern Arapça dersleri verilen başlıca eğitimler arasında. Bunların yanında matematik, fizik, kimya, tarih, coğrafya, İngilizce, edebiyat, geometri gibi etüt dersleri ile öğrencilerin okul eğitimleri destekleniyor. Bu kapsamlı eğitim programı ile manevi değerlerine yürekten bağlı, bugünün ilmine vakıf, topluma liderlik edecek nesillerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Nasıl kayıt yaptırırım?

Darul Erkam Derneği’ne ön kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ve velileri darulerkam.org.tr web sitesindeki formu doldurarak, derneği bizzat ziyaret ederek ya da 0216 561 15 37 ve 0 545 357 34 52 telefon numarasını arayarak kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

Ön Kayıt Formu

İslami İlimler Akademisi Ders Programı